In drie stappen
het juiste contact
70 betrokken LIOF’ers helpen jouw bedrijf groeien met advies, een waardevol netwerk en financiering op weg naar een slimmer, duurzamer en gezonder Limburg.
Innovaties in de ouderenzorg
Op 17 november organiseren de Kerngroep Zorgtechnologie van de Academische Werkplaats Ouderenzorg Limburg (AWO-L) en LIOF een event met als doel om Limburgse ondernemers en de regionale zorgpraktijk met elkaar te koppelen rondom geselecteerde thema’s in de ouderenzorg.
Gedurende twee rondes van telkens zes thema’s krijgen ondernemers de mogelijkheid om de specifieke uitdagingen binnen de negen ouderenzorginstellingen van de AWO-L beter te leren kennen, maar ook om ideeën te toetsen aan de prioriteiten en haalbaarheid binnen de ouderenzorginstellingen om zo tot innovatieve oplossingsrichtingen te komen. Zorgmedewerkers krijgen de mogelijkheid het Limburgse bedrijfsleven uit te dagen rondom verbeterpunten vanuit hun eigen ouderenzorgpraktijk.
Uiteindelijk willen we zo bijdragen aan het optimaliseren van de ouderenzorg en het verder aanjagen van ondernemerschap.
Elk van de zes thema’s zal worden ingeleid door een vertegenwoordiger van een zorginstelling waarbij de vervolgdiscussie door een professional uit het bedrijfsleven zal worden gefaciliteerd. In totaal zullen er ~50 zorgmedewerkers en ondernemers aan het event kunnen deelnemen (ofwel ~acht mensen per thema). Iedereen kan aan twee verschillende thema’s meedoen.
Thema's
De volgende ouderenzorgthema’s zullen worden uitgediept:
- Track en Trace [inleider: Meander]
Track en Trace technologie draagt bij aan vrijheid (in beweging) en veiligheid van ouderen, maar goede inzet kent de nodige uitdagingen - Zelfredzaam in persoonlijke verzorging [inleider: Zuyderland]
Langer zelfstandig kunnen wassen, kleden en naar het toilet gaan vergroot de kwaliteit van leven van ouderen en vermindert de inzet van zorg - Fysieke belasting medewerkers [inleider: Land van Horne]
Vermindering van (fysieke) belasting tijdens verzorging draagt bij aan duurzame inzetbaarheid van de medewerkers in de zorg - Administratieve lasten [inleider: Sevagram]
Vermindering van administratieve lasten (zoals registratie) verlaagt de regeldruk en veel dagelijkse frustratie van zorgmedewerkers - Kansen met robots [inleider: Envida]
Robots kunnen bijdragen aan welzijn en zelfredzaamheid van ouderen (sociale robots), maar kunnen ook zorghandelingen overnemen - Informele zorg [inleider: Zorggroep]
Regelen van de inzet van informele zorg en het goed ondersteunen van mantelzorgers of naasten daarbij is cruciaal voor toekomstige ouderenzorg.
De thema’s hebben zowel zorgmedewerkers als ouderen in de hoofdrol. Technologie innovatie zal een expliciet onderdeel zijn van alle thema’s.
Programma
09.00 – 09.10 Introductie en werkwijze
09.10 – 09.20 Kerngroep Zorgtechnologie AWO-L kansen voor ondernemers, rol LIOF voor ondernemers
09.20 – 10.20 Sessie 1
10.20 – 10.25 Pauze
10.25 – 11.25 Sessie 2
11.25 – 11.45 Terugkoppeling vanuit groepen
11.45 – 12.30 Evaluatie en lunch.
Locatie
Het event zal plaatsvinden bij Hotel Oolderhof, Broekstraat 35 in Herten.
Wij willen in het bijzonder ondernemers aanmoedigen zich aan te melden die al in bepaalde gebieden in de ouderenzorg actief zijn, maar ook ondernemers die in aanpalende gebieden werkzaam zijn en overwegen de ouderenzorgpraktijk binnen te stappen. Daarnaast willen we vooral ondernemers aansporen die actief willen bijdragen aan het event en ook echt de intentie hebben om tot actie te komen. Geïnteresseerde ondernemers kunnen zich aanmelden via onderstaande link. Wij streven er naar dat alle zes ouderenzorgthema’s goed zijn vertegenwoordigd. Daarom vragen wij om specifieke interesses voor deze thema’s kenbaar te maken evenals de verwachte bijdrage aan het event. Bij oververtegenwoordiging van bepaalde thema’s zullen wij nader overleggen.
Wij kijken uit naar een leuk, interessant en waardevol event!
Kerngroep Zorgtechnologie AWO-L en LIOF
Ja, ik ben erbij!Meer weten?
Wil je weten hoe LIOF jou kan helpen? Neem dan gerust contact met ons op. We staan voor je klaar!
